FAQ

Chcesz się dowiedzieć więcej na temat Terapii na łączach?

Przygotowaliśmy dla Ciebie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Nie martw się, jeśli nie znajdziesz na liście nurtującej Cię kwestii. Skuteczna terapia to dialog, więc nie obawiaj się zadawania pytań.

Skontaktuj się z nami, jeśli zależy Ci na wyjaśnieniu wątpliwości lub pogłębieniu swojej wiedzy na temat terapii online.

 • Czy terapia online jest skuteczna?

  Rozwiń

  Forma prowadzenia jakiegokolwiek rodzaju terapii nie wpływa na jej skuteczność, jeżeli pacjent otrzyma odpowiednie warunki i należytą opiekę specjalistów. W wielu przypadkach terapia online może nie tylko zastąpić tę stacjonarną, ale też być efektywna tam, gdzie tradycyjne metody zawodzą. W prowadzonych już od ponad 20 lat badaniach poziom satysfakcji pacjentów korzystających z terapii online był taki sam jak w przypadku pacjentów stacjonarnych. 

  Dużo zależy także od zaangażowania pacjenta – podczas spotkań online nierzadko łatwiej jest uzyskać większą aktywność z jego strony.

 • Co jest potrzebne, aby zacząć terapię?

  Rozwiń

  Zapoznaj się z naszą stroną – znajdziesz na niej przydatne informacje na temat terapii, cennika i zakresu oferty. Potrzebne są dostęp do Internetu oraz gotowość do rozpoczęcia terapii. Ze względów formalnych będziemy potrzebować też Twoich podstawowych danych.

 • Jak mogę zapisać się na wizytę?

  Rozwiń

  Najlepiej skorzystać z przycisku „umów wizytę”. Jeśli preferujesz inne formy kontaktu lub chcesz lepiej poznać nasz system pracy – zadzwoń do nas lub napisz maila.

 • Czy muszę kontynuować terapię po konsultacji?

  Rozwiń

  Skuteczność terapii opiera się również na chęci jej podjęcia i motywacji. Podjęcie leczenia nie zawsze jest zalecane – czasami po prostu nie ma takiej potrzeby. Nawet jeśli terapia jest wskazana, nie zobowiązujemy Cię do skorzystania z naszych usług po konsultacji. Nasi specjaliści wyjaśnią Ci wszystkie aspekty leczenia i możliwe konsekwencje jego zaniechania. Decyzja jednak ZAWSZE należy do CIEBIE.

 • Czym różni się konsultacja psychologiczna od terapii?

  Rozwiń

  Konsultacja jest zazwyczaj, choć nie zawsze, jednorazową rozmową, która pozwala terapeucie rozpoznać problem pacjenta i zasugerować metody leczenia. Terapia jest procesem, w którym systematycznie wdraża się odpowiednie rozwiązania i pomaga poradzić sobie z trudnościami. Polega na cyklicznych spotkaniach, podczas których krok po kroku dąży się do zamierzonego celu i jednocześnie weryfikuje poczynione postępy.

 • Czym różni się terapia psychologiczna od psychoterapii?

  Rozwiń

  Terapia psychologiczna zalecana jest przede wszystkim jako pomoc krótko- lub długoterminowa, która umożliwia rozwiązanie bieżących problemów. Psychoterapia zajmuje się długofalową pomocą w leczeniu trudności i zaburzeń psychicznych. Prowadzona jest przez osobę pracującą w wybranym nurcie, która jest absolwentem dodatkowej szkoły psychoterapeutycznej lub ukończyła co najmniej 2 lata tej szkoły.

 • Jakie są nurty terapeutyczne?

  Rozwiń

  W psychoterapii najczęściej wykorzystuje się nurty: psychoanalityczny, egzystencjalny, psychodynamiczny, humanistyczno-egzystencjalny, poznawczo-behawioralny, Gestalt, integracyjny i systemowy. W przypadku terapii psychologicznej można natomiast wyróżnić: terapię skoncentrowaną na rozwiązaniach, terapię schematów, terapię skoncentrowaną na osobie oraz terapię akceptacji i zaangażowania. Więcej informacji na ich temat znajdziesz na naszym blogu.

 • Czy i w jaki sposób mogę wybrać terapeutę?

  Rozwiń

  Ostateczny wybór terapeuty zależy od Ciebie. Jeśli masz wątpliwości, skontaktuj się z nami. Razem znajdziemy najlepsze rozwiązanie.

 • Czym różnią się psycholog, psychoterapeuta i psychiatra?

  Rozwiń

  Psycholog – absolwent studiów – zajmuje się udzielaniem wsparcia psychologicznego i konsultacji. Psychoterapeuta ukończył specjalistyczną szkołę terapeutyczną i odbył staż kliniczny. Psychiatra jest lekarzem ze specjalizacją w psychiatrii. W zakres jego kompetencji wchodzi również diagnozowanie chorób i zaburzeń, a także prowadzenie farmakoterapii.

 • Jakie są dostępne sposoby płatności?

  Rozwiń

  Przed rozpoczęciem wizyty zapłacisz za nią wygodnie przez Internet – oferujemy opcję przedpłaty za pomocą ekspresowych płatności online. Rachunek prześlemy na Twój adres e-mail.

Umów wizytę

Połączysz się z nami online, z dowolnego miejsca na świecie. Miejsca, które jest „Twoje” i pozwala Ci poczuć się swobodnie, otworzyć się i otrzymać wsparcie w każdej sytuacji.

Dużo podróżujesz? Masz napięty grafik? Wizyta w gabinecie jest dla Ciebie niekomfortowa? W swojej okolicy nie możesz znaleźć specjalisty, który pomógłby Ci w Twoim problemie? Skontaktuj się z nami, a nasz zespół udzieli Ci wsparcia zawsze, kiedy będziesz go potrzebować. W dogodnym dla Ciebie momencie i w znanym Ci otoczeniu.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Zapraszamy Cię do skontaktowania się z nami, jeśli potrzebujesz pomocy psychologicznej.
Pamiętaj, że nie ma błahych problemów, niemądrych pytań i nieważnych emocji.
Cieszymy się, że szukasz sposobów, aby zadbać o siebie i swoje zdrowie psychiczne.

Skontaktuj się z nami na jeden z wymienionych sposobów. Wykonaj pierwszy krok, resztę drogi przejdziemy razem!

Zadzwoń
Zadzwoń do nas
Instagram
Zaobserwuj nas

  Do góry
  Kliknij i zadzwoń